Mesafeli Satış Sözleşmesi

Ünvanı : Rehnüma Yayınları

Adresi : Hürriyet mh. Aydınhatboyu cad. no:139/A Buca İzmir

Telefon : 0541 646 25 75

E-mail: info@rehnumakitap.com


1.2- ALICI:


Adı/Soyadı/Ünvanı : {aliciad} {alicisoyad} 

Adresi:{teslimatadresi}

Telefon:{alicitelefon}

E-mail:{alicimail}

 

MADDE 2- KONU 


İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait {siteadi} internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak belirtilmiştir. 


MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN 


Tarih :{tarih}


{urunbilgileri}


Ürünlerin cinsi ve türü,miktarı,marka/modeli rengi satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

 

Ödeme şekli: {odemesekli}

Teslimat adresi: {teslimatadresi}

{odemetablosu}


MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

 

4.1- ALICI, www.rehnumakitap.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

4.2- Sözleşme konusu SİPARİŞ, AZAMİ 3 GÜN MAKSİMUM 6 GÜN lük süreyi aşmamak koşulu ile SİPARİŞİ ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak AZAMİ 3 GÜN MAKSİMUM 6 GÜN lük süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.2-1- www.rehnumakitap.com ALICI nın verimiş oldugu siparişi var ise stogundan göndermekle eger yok ise 6 İŞ GÜNÜ TEDARİK SÜRESİ içerisinde tedarik etmek ile yükümlüdür, Eger Ürünün baskı veya tukenme yada hatalı basım gibi v.s sebelerden dolayı satışı ve dagıtımı yapılmıyorsa artık o siparişi (KAPIDA ÖDEME) iptal veya (KREDİ KARTI VEYA HAVALE) ise iade edebilir.

4.2-2-Alıcı siparişi bir kaç çeşit üründen oluştugunda www.rehnumakitap.com ürünlerin hepsi hazır stogunda var ise ertesi gün eger Siparişin içerisinde herhangi bir ürün yok ise o ürünün Tedariği için Beklemeye hak sahibidir. Tedarik süresi içerinde çoklu siparişin içerisinde var olan o ürün tedarik edilememişse www.rehnumakitap.com eksik olan ürünün iadesini veya çıkartılıp hesapdan düşülerek gönderilmesinde Yetkilidir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz. 

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır. 


MADDE 5- CAYMA HAKKI 


ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.

İade Edilen Ürünlerin Kargo Bedeli ALICI Tarafından Karşılanması Zorunludur.

 


MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 

Üzerine isim veya rumuz yazılan kitaplar. Ürün üzerinde kargo veya başka sebeplerden ötürü tahrip, gibi sebeplerden dolayı geri iade kabul edilmeyecektir. Ancak Alıcı, Satıcı ile irtibata geçip iade etme sebebini açıklar ve Satıcı kabul ederse ürünü iade edebilir.

MADDE 7- BİLDİRİM SMS MAİL KAMPANYA HABERLERİ

www.rehnumakitap.com sitemizden alışveriş yapan tüm müşterilere mail sms ve diger iletişim vasıtalarını kullanıp ileti göndermeye hak sahibidir.SATICI 


Rehnüma Yayınları


ALICI


{aliciad} {alicisoyad}